Myten er både voldelig og komisk, noe som kan sette i gang refleksjoner. Temaet for kurset var å kombinere det personlige med det mytiske, noe jeg fått god tek på, mener jeg selv, både som utøvende, men også som tema for et kurs i muntlig fortellerkunst.
Deltakerne på kurset var erfarne fortellere de fleste i Norden burde kjenne til, som Mats Rehman, Ida Junker, Gøran Hemberg og Amanda Glans. Jeg er beæret av å få dele kunnskap med disse. En av kommentarene var at de satte pris på kombinasjonen av teori og praksis, noe selvfølgelig universitetsarbeidet har «lært» meg. Det er dessuten viktig, for et kurs i muntlig fortellerkunst uten teoretisk belegg er jo kun synsing, i mine øyne.
Vold ble et tema for mange. Mangler en drivkraft i fortellerarbeidet, enten man opplever noe som ubalansert eller selv har erfaringer som kan tjene som noe gjenkjennbart for andre.
Nå sitter jeg på flyplassen, ute i god tid som vanlig. Jeg skal forhåpentligvis lande rimelig tidlig i Norge, det er bra! Da har jeg en halv dag til å sløve og ta meg inn, før neste oppgave må håndteres.